Yasal Uyarı

Visual Narritves https://www.dainst.blog/visual-narratives/ web sitesinin içeriği:

Deutsches Archäologisches Institut
( Istanbul Şubesi temsili ile)
Podbielskiallee 69-71
14195 Berlin
Germany

Tel.: +49-(0)30-187711-0

Alman Arkeoloji Enstitüsü, Prof. Dr. Dr. H. c. Friederike Fless başkanlığında, federal bir araştırma tesisidir ve Dışişleri Bakanlığı’na bağlıdır.

Sorumluluk Reddi
Alman Arkeoloji Enstitüsü, web sitesinin içeriğinin her zaman güncel, doğru ve eksiksiz olmasını sağlamak için çaba göstermektedir. Yine de bir takım hatalar meydana gelebilir. Hatalar kasıtlı olarak veya ağır ihmal nedeniyle yapılmadıkça, Alman Arkeoloji Enstitüsü web içeriğinde sağlanan bilgilerin güncelliği, içeriğinin doğruluğu veya eksiksizliği konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez. Bu, web sitesinin kullanımından dolayı üçüncü şahısların verdiği maddi veya maddi olmayan zararlarla ilgilidir. Teklifler değiştirilebilir ve bağlayıcı değildir. Alman Arkeoloji Enstitüsü önceden haber vermeksizin sayfaların bir kısmını veya tüm web sitesini değiştirme, ekleme veya silme veya yayını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını açıkça saklı tutar.

Telif Hakkı
Alman Arkeoloji Enstitüsü web sitesindeki içerik, özellikle metinler, resimler ve tüm multimedya unsurları ve multimedya içeriği telif hakkı ile korunmaktadır. Her hakkı saklıdır.
Metinlerimizi web sitenize entegre etmek için lütfen bunu web sitemize bir bağlantı yoluyla yapın. Alman Arkeoloji Enstitüsü’nün açık izni olmadan kısmen bile olsa özel süreçler (örneğin veri işleme, veri taşıyıcıları ve veri ağları) kullanılarak fotomekanik çoğaltma, çoğaltma veya dağıtıma izin verilmez.

Dış Bağlantılar
Alman Arkeoloji Enstitüsü, kurumun sorumluluk alanı dışında olan harici web sitelerine (“hyperlinks”) doğrudan veya dolaylı atıfların, bağlantıların kurulduğu sırada bağlantılı sayfalarda herhangi bir yasadışı içerik ortaya çıkarmadığını açıkça beyan eder. Alman Arkeoloji Enstitüsü bunu kontrol etmek için makul ve teknik olarak mümkün olan tüm çabaları üstlenir, ancak bağlantılı sayfaların mevcut ve gelecekteki tasarımı, içeriği veya yazarlığı üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Bu nedenle, Alman Arkeoloji Enstitüsü, bağlantı kurulduktan sonra değiştirilen tüm bağlantılı sayfaların tüm içeriğinden açıkça uzak durmaktadır. Bu beyan, kurumun kendi web sitesinde belirlenen tüm bağlantılar ve referansların yanı sıra, konuk defterlerindeki, tartışma forumlarındaki, bağlantı dizinlerindeki, posta listelerindeki ve içeriği dışarıdan yazılabilen tüm diğer veri tabanlarındaki üçüncü taraf girişleri için geçerlidir. Yasadışı, yanlış veya eksik içerik ve özellikle bu şekilde sunulan bilgilerin kullanılması veya kullanılmamasından kaynaklanan zararlar için, ilgili yayına bağlantılar aracılığıyla yalnızca atıfta bulunan kişi değil, yalnızca atıfta bulunulan sayfanın sağlayıcısı sorumludur.

Yasal Etkinlik
Bu sorumluluk reddi, Alman Arkeoloji Enstitüsü web sitesinin bir parçasıdır. Bu metnin münferit formülasyonları veya bölümleri artık mevcut yasal duruma tam olarak uymuyorsa veya artık tam olarak uymuyorsa, bu beyannamenin geri kalan kısımları yürürlükte kalır.

Alman Arkeoloji Enstitüsü, içeriği şikayet nedeni olan internet sayfalarına bağlantılar sunarsa, Alman Arkeoloji Enstitüsü web sitesinin editör ekibini bilgilendirmenizi ister. Lütfen kendi içeriğinizin güncel, eksiksiz veya hatasız olup olmadığını da bize bildirin.